Bevallom, kétkedve nézegetem a Metaverse terjeszkedését és bár elképzelésem sincs arról, valójában mit érzékelhet élőben a zsűri, de hogy nagyon látványos, ahogy a mozifilmek avatar technológiája elrepít bennünket a rajzfilmek birodalmába, az biztos.
Lehet, hogy a jövő generációjának építészei már a Metaverse épületeit fogják tervezni párhuzamos dimenziók százaiban, persze a Metaverse mérnöki kamarájának díjszabása mellett? Vagy lesznek világ- és avatar-tervező sztárdizájnerek, akik együtt fognak működni a special effect szakmérnökökkel az épületek és karakterek animációin?
Talán ennek az elterjedése még messze van, de azt könnyen el tudom képzelni, hogy a potenciális építészeket, látványtervezőket – akik közül a jobbak már most is “virtuális storytellereknek” mondják magukat – felszívja a virtuális világ rohamosan növekvő kreativitásigénye.
De mi is ennek az egésznek a lényege?
Munkát és jó életkörülményeket kell biztosítanunk annak az ötmilliárd embertársunknak, aki az elmúlt 50 évben született, megháromszorozva ezzel a Föld lakosságát.
Ezt a valóságban csak az igények alacsonyan tartásával tudjuk megtenni, de a Föld virtuális másolatában, a Metaverse-ben mindenki csodálatos helyen élhet, gazdag lehet és a határ a csillagos ég.
Hogy ez az egész megmarad-e a szórakoztatás szintjén, vagy sokaknak az élete részévé válik, hogy közben ki fogja a valós világot építeni sokszor fárasztó munkával és hogy ez a talmi csillogás, hogy alakítja az értékeket és az emberi kapcsolatokat, az egy fogós kérdés.
Livják Csaba
Tervező és innovátor vagyok. Nagyvállalatoknak segítek hatékony koncepciókat és gazdaságos digitális építési projekteket létrehozni. Úgy, ahogy talán kevesen Magyarországon.